Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 

O nás

Od výroby k obchodu – vieme s čím obchodujeme

História

spoločnosti ML consortio s.r.o. siaha až do roku 1996  – keď obidvaja majitelia spoločnosti Ján Mikulčík a Ľubomír Lepeň začali pracovať v oblasti výroby a predaja hliníka.

 

Ján Mikulčík

v tomto roku začal ako výrobca hliníkových zliatin vo forme bločkov z nakupovaných druhotných surovín na báze hliníka. V roku 2001 sa stala spoločnosť MTM – Zlieváreň držiteľom certifikátu kvality ISO 9001 a ročná výrobná kapacita 6.000 ton si rýchlo získala svojich zákazníkov nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Hospodárska kríza v roku 2009 výrazným spôsobom zasiahla do fungovania výroby a majiteľ spoločnosti sa rozhodol v roku 2013 výrobu definitívne odstaviť a technológiu predať.

 

Ľubomír Lepeň

v roku 1996 nastúpil po ukončení univerzity na obchodné oddelenie hliníkových zliatin v bývalých hlinikárňach ZSNP. Po niekoľkých rokoch a absolvovaní MBA štúdia v Berlíne pôsobil ako riaditeľ v najväčšej výrobe sekundárnych hliníkových zliatin na Slovensku ako aj v jednej z najväčších obchodných zahraničných firiem v oblasti hliníka v Európe.

 

Cesty

oboch majiteľov sa spojili v roku 2015, keď Ľubomír Lepeň vstúpil ako minoritný spoločník do spoločnosti MTM-Zlieváreň. Keďže spolupráca sa osvedčila, koncom roka 2016 založili spoločnú spoločnosť ML consortio s.r.o., v ktorej z každý z majiteľov vlastní 50 %. ML consortio, s.r.o. sa vo veľmi krátkom čase stala jednou z najväčších obchodných spoločností v oblasti s hliníkom a hliníkovými zliatinami v strednej Európe.

 

Spoločnosť

sídli naďalej v bývalých priestoroch výroby MTM-Zlieváreň. Bývalé výrobné haly sú naďalej využívané na zber, triedenie a spracovanie šrotov, ktoré sú dodávané výrobným závodom. Spojenie dlhoročných skúseností z výroby, z obchodu a aj vedenia výrobných spoločností – to je základný kameň úspechu spoločnosti – keďže náš produkt poznáme nielen z pohľadu obchodu ale aj výroby.

Postupne sme si získali aj dôveru bánk a v súčasnosti vieme ponúknuť vďaka našej partnerskej banke Slovenskej sporiteľni našim zákazníkom nielen kvalitný produkt, technickú podporu, ale aj dodávateľský úver až 90 dní.